Oare Sunt un Porc?

Troaca Comunitara

No menu assigned!

Vin pentru sange 2

Vin pentru sange 2

Cel mai important lichid pentru om, în ciuda oricărei campanii publicitare, este sângele. Sunt zeci, sute, mii de oameni care au nevoie de o mână de ajutor și ale căror probleme s-ar înjumătăți dacă ar fi destui donatori.

De astazi demaram un on episod din campania “Vin pentru sange”, derulata impreuna cu Podgoria Alira. In ce consta campania noastra? Simplu. Mergi si doneaza sange, arata-ne carnetul de donator vizat si iti dam pe loc o sticla de vin rosu Tribun de la Alira.

In urma cu 6 luni Comunitatea OSP a demarat o campanie episodica de incurajare a membrilor sai sa mearga si sa doneze sange. Initial campania a fost derulata in cadrul grupului nostru secret pe facebook adresandu-se strict membrilor comunitatii noastre. Incepand de astazi vom lansa campania pe pagina noastra de facebook adresandu-ne membrilor nostri din intreaga tara. Primul episod al campaniei noatre a fost un real succes, reusind sa determinam 40 de OSP-isti sa mearga si sa doneze sange, campania fiind derulata doar in Bucuresti.

De ce sa donezi? Va oferim cinci motive pentru care  noi consideram ca merita sa faci acest gest altruist.

 1. Pentru ca poti, prin actiunea ta, sa salvezi viata unor oameni aflati in suferinta si care au nevoie de transfuzie. Ganditi-va ca intr-un anumit moment al existentei voatre s-ar putea sa va aflati in suferinta si sa aveti nevoie de transfuzie de sange iar o persoana, responsabila ca voi, ar putea sa va salveze viata prin donarea voluntara de sange.
 2. Un alt motiv este pentru ca ti se face un set mic de analize gratuit.
 3. Sau pentru ca donarea de sange este benefica pentru sanatate. Facuta periodic, la minimum 3 luni, donarea de sange scade riscul afectiunilor cardiovasculare, scade tensiunea arteriala si determina corpul sa reimprospateze sangele donat.
 4. Pentru ca cei 450 ml de sange pe care ii donezi se proceseaza si din componente poti ajuta pana la 3 pacienti suferinzi.
 5. Si nu in ultimul rand, pentru ca primesti o sticla de vin rosu Tribun, oferit de partenerul nostru din aceasta campanie Pogdoria Alira.

Unde puteti dona sange?

Oriunde in Romania. Aici gasiti informatii despre toate locurile unde puteti dona. Fata de faza derulata acum 6 luni am hotarat sa extindem oferta si pentru membrii nostri la nivel national. Sticlele de vin va vor fi trimise prin servicii de curierat.

Cum intrati in posesia sticlei de vin rosu Tribun de la Alira?

Faceti o poza carnetului de donator cu telefonul si trimiteti poza la adresa de email [email protected] sau postati poza sau trimiteti-o pe mesaj pe pagina noastra de facebook https://www.facebook.com/www.oaresuntunporc.ro. Imediat unul din voluntarii care se ocupa de campanie va vor contacta pentru a va inmana sticla de vin promisa.

In considerarea celor enuntate mai sus, reiteram indemnul nostru de a fi responsabili, sa mergeti sa donati sange si va vom recompensa cu o sticla de vin rosu de exceptie din partea Alira.

Succes.

Hai cu Shareu'!
Da-mi niste stele!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comentarii

Poti lasa si tu un Comentariu folosind forma de mai jos.

 1. Julian
  Posted on Reply

  Salut,
  Sunt un porc, asa ca nu voi dona pt sticla de vin, ci pt a ajuta 🙂
  Felicitari (si) pt aceasta campanie!

Comenteaza daca te tine

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Newsletter

 • Aboneaza-te la Newsletterul nostru si primeste gratuit articolele pe email de indata ce apar pe blog.

Salvam Teatrul!

"Am nevoie de renovare, nu joc teatru!" - Teatrul Bazilescu

 • O campanie de responsabilizare sociala a comunitatii "Oare sunt un porc?"
 • Sign | Join

Comentarii Recente

[sc:index-extra]