Oare Sunt un Porc?

Troaca Comunitara

No menu assigned!

Alegerile OSP – Comunitatea de Proiecte

Comunitatea OSPProiectele, idei si evenimente marca OSPAlegerile OSP – Comunitatea de Proiecte

Alegerile OSP – Comunitatea de Proiecte

Avem deosebita placere de a declara Alegerile OSP – Comunitatea de Proiecte – DESCHISE! De astazi incepand si pana pe 15 Martie aveti ocazia de a participa activ in prima editie a Alegerilor OSP!

Ce inseamna Alegerile OSP? In primul rand, o modalitate inedita de a alege Adminii grupului. Dupa lungi incercari de a determina cea mai buna modalitate de a guverna comunitatea noastra, am ajuns la concluzia ca cel mai important factor, cel care uneste si intareste o comunitate, sunt ideile, generate si promovate in cadrul comunitatii, idei care aduna oameni la un loc si cu care acestia se pot identifica. Si ce mod mai bun de a alege cele mai bune idei exista, daca nu cel in care membrii comunitatii le aleg ei insisi? Idei care, o data alese, se vor transforma in proiecte de lucru in cadrul OSP.

De ce “Comunitatea de Proiecte”? Cu totii ne dorim sa facem ceva, sa schimbam ceva. Si cel mai simplu, de departe, este sa lucram impreuna, sa ne unim eforturile in jurul unui proiect pe care sa il ducem la realizare. Si, deoarece scopul comunitatii noastre este de a face lucruri remarcabile si remarcate, prin intermediul membrilor sai, proiectele in jurul carora ne putem coagula si lucra impreuna sunt solutia fireasca si minunata.

badgeteasseCum functioneaza?  Orice membru al comunitatii noastre poate propune un proiect, folosind formularul de AICI, acesta urmand a fi inscris in competitie dupa ce a a fost avizat pozitiv de catre Comisia de validare formata din membrii fondatori. Dintre acestea, castigatoare vor fi primele 5 Proiecte, care vor avea numarul cel mai mare de aderenti, votanti si/sau participanti, managerii lor de proiect devenind automat admini in grup pe perioada necesara finalizarii acestora. Desi titulatura de Admin nu atrage dupa sine niciun fel de benificii, de nicio natura, pozitia, in cadrul comunitatii, este una plina de responsabilitate si trebuie sa reprezinte modele de conduita pentru ceilalti membri.

Pentru mai multe detalii, pentru a vedea regulamentul de participare si pentru a urmari sau sustine proiectele inscrise in competitie, va rugam accesati www.oaresuntunporc.ro/alegeri. Pentru orice intrebari si nelamuriri ati avea legate de “Alegerile OSP – Comunitatea de Proiecte”, va rugam sa ne scrieti pe adresa de email [email protected]

Mult succes si proiecte cat mai reusite!

 

Comenteaza daca te tine

Your email address will not be published. Required fields are marked *

[sc:index-extra]