Comunitatea OSP

Blogul Comunitar

Proiectele Calificate

Ce inseamna?

Alegerile OSP - "Comunitatea de Proiecte" este o idee zamislita in interiorul comunitatii OSP si care are la baza experienta acumulata de-a lungul timpului, prin incercarile succesive de identificare a modelului adecvat de guvernanta al comunitatii. Concluzia la care am ajuns este ca, din punct de vedere al Comunitatii noastre, nu identificarea persoanelor cu aptitudini de conducere este importanta, ci ideile promovate in cadrul comunitatii, in jurul carora se aduna membrii OSP si care se identifica cu acestea. De aceea, am elaborat aceasta sectiune a platformei OSP in vederea identificarii de idei care sa formeze grupuri de lucru cat mai consistente, formate din membrii comunitatii noastre. Este firesc ca promotorii ideilor, managerii de proiect, tata si mama la proiect, sa fie promovati in pozitia de administratori al grupului de facebook pentru perioada necesara finalizarii proiectelor aflate in derulare. Membrii comunitatii noastre trebuie sa inteleaga ca pozitia, calitatea sau functia de admin in cadrul grupului de facebook nu este o recunoastere sau nu genereaza avantaje de orice fel pentru vreunul dintre membrii comunitatii ci, reprezinta asumarea unei pozitii pline de raspundere, acestia, prin conduita lor trebuind sa fie un model pentru ceilalti OSP-isti. Cam asta am urmarit prin acest demers al nostru, de a organiza alegeri in OSP. Alegem proiecte, nu oameni.

"COMUNITATEA DE PROIECTE"

 
  • Gandul zilei de Gicuta

    Omul este o persoana umana!

Evenimente Curente

Afla primul ce se intampla la noi in Comunitate.

 
 
Salvam Teatrul!

Salvam Teatrul de vara din Parcul Bazilescu

  • "Am nevoie de renovare, nu joc teatru!" - O campanie a Comunitatii OSP
  • Sign | Join
 
 
Aegerile OSP

Comunitatea de Proiecte - Un Eveniment OSP 2016

  • Implica-te si tu! Voteaza Proiectul tau preferat sau propune un Proiect si devino admin OSP!
  • Participa | Trimite